Home
About Us
Contact Info
Our Staff
Programs
2016 to 2006 Boys & Girls Travel League & Boys High School League
Academy Training
Summer Camps
Men's Open League
Men's Over 30 League
Itti Bitti Toddler Training
Open Soccer / Pickup Games
Birthday Parties
Recreation League
Goalkeeper Training
Registration
Standings
Schedule
Results
Login
Register
Website Manager
Login
Register
Login
Register
Welcome to Bob Smith Soccer Academy
Welcome to Bob Smith Soccer Academy
Home
About Us
Contact Info
Our Staff
Programs
2016 to 2006 Boys & Girls Travel League & Boys High School League
Academy Training
Summer Camps
Men's Open League
Men's Over 30 League
Itti Bitti Toddler Training
Open Soccer / Pickup Games
Birthday Parties
Recreation League
Goalkeeper Training
Registration
Standings
Schedule
Results
March 22, 2024
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Friday - 3/22/24 - Men’s Over 30 League Week 7
*PLEASE NOTE THE 8PM AND 9PM GAME TIMES FOR 3/22 & 3/29*
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8-9pm
Nottingham Tavern
7
Bloomberg
2
Team Japan
10
Sanaf
4
Reds FC
5
Machine FC
3
9-10pm
Second Place Team
9
GAK
2
Nottingham Tavern
4
WCFC
2
Mercer Americans
1
UFA FC
4
March 20, 2024
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Wednesday - 3/20/24 - Men's Open League Week 8 - PLAYOFF
Time
Field 1
Field 2
Field 3
9:15-9:45pm
Game 1
3-Alaso-Win vs. 6-Young Guns-Loss
Game 2
4-Galaxy-Win vs. 5-Bloomberg-Loss
9:45-10:15pm
Game 3
1-GAK-W vs. Alaso-L
Game 4
2-Bordentown-Win vs. Galaxy-Loss
Game 5 - Consolation
Loser-Game 1 vs.
Loser-Game 2
10:15-10:45pm
Game 6 - Final
GAK-1
vs. Bordentown-0
Game 7
- Consolation
If 1 Seed Loses Game 3 vs. 2 Seed or Winner Game 5
AND/OR
If 2 Seed Loses Game 4 vs. 1 Seed or Winner Game 5
March 15, 2024
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Friday - 3/15/24 - Men’s Over 30 League Week 6
*PLEASE NOTE THE 8PM AND 9PM GAME TIMES FOR 3/15, 3/22 & 3/29*
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8-9pm
Sanaf
6
Bloomberg
3
UFA FC
5
Mercer Americans
5
Nottingham Tavern
3
Machine FC
0
9-10pm
Second Place Team
6
NJ Surf SC
7
GAK
3
Reds FC
2
WCFC
0
Team Japan
1
March 12, 2024 - March 13, 2024
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 3/12/24 - 2011 Boys Make-up Games from 1/9/24 Week 10
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Fusion 1
5
LNUSC Dragons 1
3
Freehold Riptide Icicles
4
NJ Surf Mercer Blue
0
WWPSA Black
0
NB Hooligans
4
6:45-7:30pm
PDA Mbappe White
0
NJ Surf Mercer White
0
LNUSC Dragons 2
1
Freehold Fusion 2
1
YMS Union
5
Hamilton Cosmos
2
7:30-8:15pm
PDA Mbappe Blue
0
Fighters
4
Freehold Riptide Snowballs
3
X-Men
3
LNUSC Rangers
0
Monroe Legends Purple
4
8:15-9pm
Mavericks
0
New Egypt
2
Jackson Lions Red
7
Team America
1
Jackson Titans White
5
Millstone Cheetahs
0
Wednesday - 3/13/24 - Men's Open League Week 7
Time
Field 1
Field 2
Field 3
9:15-10:15pm
Alaso FC
5
GAK Barcelona
4
Bordentown FC
2
Young Guns
3
Bloomberg
2
Galaxy
0
March 5, 2024 - March 10, 2024 - Week 10
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 3/5/24 - 2011 Boys Week 9
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Riptide Icicles
2
Hamilton Cosmos
3
Fighters
3
WWPSA Black
4
LNUSC Rangers
0
Monroe Legends Purple
2
6:45-7:30pm
Freehold Riptide Snowballs
4
Mavericks
5
NB Hooligans
2
Millstone United Cheetahs
5
YMS Union
2
NJ Surf Mercer White
4
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White
2
X-Men
6
LNUSC Dragons 1
0
Freehold Elite Fusion 1
2
Team America
2
NJ Surf Mercer Blue
4
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue
5
New Egypt
4
LNUSC Dragons 2
0
Freehold Elite Fusion 2
0
UFA Union
10
Jackson Lions Red
3
Wednesday - 3/6/24 - Men's Open League Week 6
Time
Field 1
Field 2
Field 3
9:15-10:15pm
Alaso FC
3
Bordentown FC
4
Bloomberg
3
GAK Barcelona
4
Young Guns
1
Galaxy
4
Thursday - 3/7/24 - 2006-2009 Boys Week 10
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Trenton
4
Allentown 2
- 2008-09
2
La Celeste FC
4
Robbinsville Bulldogs
0
Steinert Grey
0
MUFC Falcons
3
7-8pm
Jackson Warriors
6
Allentown 1 - 2006-07
7
Jackson Inferno Red
6
Manalapan Vipers 1
3
UFA Union
6
YMS Galaxy
0
8-9pm
Mercer United Storm 1
5
Jackson Titans Red
6
Freehold Salmon
7
Manalapan Vipers 2
3
Old Bridge United
4
UFA Hurricanes
2
9-10pm
Mercer United Storm 2
7
Steinert Green
4
Steinert Black
10
YMS Fury
3
NLSA
2
LNUSC Galaxy
3
Friday - 3/8/24 - 2013 Boys Week 10 & Men’s Over 30 League Week 5
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
NJ Surf Mercer Blue
3
YMS Cobras
2
Monroe Edge Purple
2
NLSA
5
EBSC Sharks
9
WWPSA Black
3
6:45-7:30pm
NJ Surf Mercer White
2
PDA McKennie
2
YMS Vipers
6
Hamilton Renegades
4
Hamilton Terminators
2
Mooch Academy-Game 1
3
7:30-8:15pm
Mercer United Guardians
3
Monroe Edge
1
EWPAL Dynamo Blue
3
Mooch Academy-Game 2
1
Team America
4
Jackson Scorpions
3
8:15-9pm
Mercer United Dynamo
4
Monroe Edge Gold
0
EWPAL Dynamo White
1
WWPSA Green/White
2
YMS Gunners
2
LNUSC Freedom
0
9-10pm
Mercer Americans
0
Second Place Team
4
GAK
3
NJ Surf SC
4
Bloomberg
1
Reds FC
8
10-11pm
Nottingham Tavern
2
WCFC
9
UFA FC
2
Sanaf
5
Machine FC
2
Team Japan
1
Saturday - 3/9/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G Week 10
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
GAK Torjaeger
0
EBSC Aladdin
2
Hibernian Heat
1
Freehold Knights
1
Hulmeville Lightning
6
NJ Surf Mercer 2016B
0
9:15-10am
Mercer United Cobras
3
EBSC Wildcats
3
Falls Rovers
2
EBSC Grizzlies
2
WWPSA Black 2015G
1
Hamilton Infernos
5
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
Freehold Fireflies
0
EBSC Gators
2
Training Program
VE Tempo
4
Old Bridge Fury
0
10:45-11:30am
Freehold Cyclones
4
Freehold Dash
1
Hamilton Strikers
0
FC Bucks Fury
3
Hulmeville Sharks
1
Team America - Game 1
3
11:30-12:15pm
Hamilton Warriors
0
Manalapan Braves White 2016G
0
WWPSA Black 2015B
3
EBSC Raptors
4
FC Bucks Dash
4
Team America - Game 2
5
12:15-1pm
Bordentown Revolution
1
Mooch Academy
2
Team 8 vs. Team 9
Hamilton Cyclones
3
UFA Strikers
4
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
Old Bridge Strikers 2009G
0
Team 6 vs. Team 7
Rec League
NJ Hurricanes 2009G
3
Rec League
1:45-2:30pm
LNUSC Liberty
3
Patriot FC White
5
Team 4 vs. Team 5
GAK Black Mambas
2
WWPSA Black 2012B - CS
0
Rec League
2:30-3:15pm
NJ Thunder 2012B
1
Boca O’Hara Blue
4
Patriot FC Red
2
Freehold Elite Falcons
4
Boca O’Hara Yellow
4
Old Bridge Cobras
1
3:15-4pm
Freehold Scorpions
3
Bordentown Lightning 2
0
EBSC Thunder
1
Monroe Mavericks
4
Boca O’Hara Yellow
7
Manalapan Braves 2010G
1
4-4:45pm
EWPAL Jaguars 2012B
2
YMS Steel White
1
EWPAL Thunder
0
Mercer United Union
2
Bordentown Lightning 1
0
Howell United Hawks
7
4:45-5:30pm
Dragons of Mooch
3
YMS Steel Blue
1
LNUSC Turf Kings
5
Freehold Jaguars
1
5:30-6:15pm
Hulmeville Xtreme Blue
1
Falls Force
0
Bombers
1
Jersey Shore Boca Cantera
5
Howell United Heat
4
Hamilton Wildcats 2010G
1
6:15-7pm
NJ Surf Mercer 2010G
0
NJ Surf Mercer Blue 2013B
6
Hulmeville Xtreme Yellow
2
NJ Surf Mercer White 2013B
1
7-7:45pm
S
unday - 3/10/24 -
2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls Week 10
REMINDER:
Daylight Saving Time Begins On Sunday, March 10, 2024
Move Clock Ahead One Hour at 2am
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
GAK Scarlet Storm
0
LNUSC Links
5
Hamilton Wildcats 2014G
1
WWPSA Blue 2014B
0
9:15-10am
Monroe Mustangs
1
Freehold Mavericks
0
NLSA 2014B
6
Freehold Mayhem-Game 1
4
GAK Crimson Storm
2
EBSC Strikers-Game 1
4
10-10:45am
NB Blue Angels
0
Manalapan Braves Red 2014G
1
Hamilton Cobras
6
Freehold Mayhem-Game 2
1
Freehold Chaos
0
EBSC Strikers-Game 2
0
10:45-11:30am
LNUSC Lionhearts
0
Freehold Vipers 1
8
Freehold Flash
0
UFA Storm
1
PDA 2014B
2
Manalapan 2013G
2
11:30-12:15pm
Freehold Guardians
2
Freehold Vipers 2
5
Freehold Fury 2
0
EWPAL Waves
0
Mercer United Thunder
1
Monroe FC
2
12:15-1pm
Freehold Elite Wave
7
Freehold Avengers
1
LNUSC Honey Badgers
5
Hibernian Hotshots
2
Gunners
0
Freehold Fury 1
0
1-1:45pm
Old Bridge Storm White
1
MFA Mercer White 2013G-G1-JP
2
Jackson Scorpions White
1
Hulmeville Mavericks
1
Hibernian Hotshots
3
UFA Wolfpack
3
1:45-2:30pm
Brick Thunder
0
MFA Mercer White 2013G-G2-JP
3
Falls United
2
Old Bridge Thunder
1
LNUSC Wolves
3
WWPSA Black 2014B
0
2:30-3:15pm
CJFA Reign
3
MFA Mercer White 2012G-JP
2
Falls Lady Lions
4
Monroe Pride
1
Freehold Freedom 2
3
EBSC Fire
1
3:15-4pm
Freehold Freedom 1
5
NJ Surf Mercer Blue 2011G-JP
5
Mercer Blitz
2
UFA Blaze-Game 1
2
Lacey Force
0
MFA WWPA Black 2012G-TL
1
4-4:45pm
Freehold Lightning 1
1
NJ Surf Mercer White 2011G-JP
8
Howell United Surf
1
Hamilton Wildcats 2011G
0
UFA Blaze-Game 2
1
Monroe United
0
4:45-5:30pm
Freehold Lightning 2
0
Hulmeville Hot Shots
4
Freehold Glory 1
3
YMS Dynamite
2
EBSC Thunderbirds
0
GAK Iron Union
1
5:30-6:15pm
Bordentown Panthers White
1
Hamilton Dragons
3
Freehold Glory 2
0
Mooch Academy
1
Hamilton Predators
0
NJ Surf Mercer Blue 2012G
2
6:15-7pm
Bordentown Panthers Black
3
Millstone Tigers Red
1
EBSC Rockets
1
Freehold Elite Galaxy
1
Match Fit Academy-Game 1
5
Hulmeville Hurricanes
5
7-7:45pm
Mercer United Scorpions Black
4
Manchester City FC-Game 1
1
RVSC Pixies Navy
0
Millstone Tigers Black
0
Match Fit Academy-Game 2
1
Northern Burlington Stars
1
7:45-8:30pm
Mercer United Scorpions Grey
1
Manchester City FC-Game 2
5
RVSC Pixies Red
1
Stealth
1
Just the Boys
0
Gotham FC
5
February 27, 2024 - March 3, 2024 - Week 9
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 2/27/24 - 2011 Boys Week 8
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Elite Fusion 1
3
Freehold Riptide Icicles
0
Monroe Legends Purple
2
NJ Surf Mercer White
0
YMS Union
7
WWPSA Black
4
6:45-7:30pm
Freehold Elite Fusion 2
0
Freehold Riptide Snowballs
2
NJ Surf Mercer Blue
1
X-Men
7
Fighters
6
Team America
7
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White 2012B
0
NB Hooligans
2
LNUSC Dragons 1
2
Mavericks
5
LNUSC Rangers
1
Hamilton Cosmos
0
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue 2012B
5
New Egypt
2
LNUSC Dragons 2
4
Jackson Lions Red
0
Old Bridge United
9
Millstone United Cheetahs
0
Wednesday - 2/28/24 - Men's Open League Week 5
Time
Field 1
Field 2
Field 3
9:15-10:15pm
GAK Barcelona
10
Alaso FC
9
Bordentown FC
2
Young Guns FC
3
Galaxy
5
Bloomberg
1
Thursday - 2/29/24 - 2006-2009 Boys Week 9
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Allentown 2 - 2008-09
7
La Celeste FC
8
Jackson Inferno Red
2
UFA Hurricanes
6
YMS Galaxy
5
Jackson Titans Red
3
7-8pm
Trenton
9
Manalapan Vipers 1
3
MUFC Falcons
0
YMS Fury
3
Steinert Grey
3
Jackson Titans
White
3
8-9pm
Mercer United Storm 2
6
Manalapan Vipers 2
4
Old Bridge United
2
Steinert Black
0
Freehold Salmon
3
Jackson Warriors
5
9-10pm
Mercer United Storm 1
4
Robbinsville Bulldogs
7
NLSA
8
Steinert Green
1
Allentown 1 - 2006-07
3
LNUSC Galaxy
1
Friday - 3/1/24 - 2013 Boys Week 9 & Men’s Over 30 League Week 4
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Team America
2
EWPAL Dynamo Blue
2
Monroe Edge Gold
5
NLSA
5
Hamilton Renegades
4
WWPSA Green/White
0
6:45-7:30pm
EWPAL Dynamo White
4
Mercer Guardians
0
Monroe Edge
4
EBSC Sharks
4
Hamilton Terminators
1
YMS Vipers
2
7:30-8:15pm
LNUSC Freedom - Game 1
5
Mooch Academy
3
Monroe Edge Purple
0
YMS Cobras
0
WWPSA Black
0
Mercer United Dynamo
2
8:15-9pm
LNUSC Freedom - Game 2
2
PDA McKennie
5
Jackson Scorpions
7
Freehold Flames
2
9-10pm
Sanaf
9
Reds FC
3
Bloomberg
2
Team Japan
2
Mercer Americans
4
WCFC
3
10-11pm
GAK
7
NJ Surf SC
6
Nottingham Tavern
7
Machine FC
0
Second Place Team
6
UFA FC
0
Saturday - 3/2/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G Week 9
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Knights
1
Hamilton Strikers
0
Bordentown Revolution
1
Hibernian Heat
1
WWPSA Black 2015B
4
NJ Surf Mercer 2016B
2
9:15-10am
Mercer United Cobras
3
Hamilton Infernos
2
EBSC Aladdin
0
Team America
3
EBSC Grizzlies
3
Mooch Academy
2
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
EBSC Gators
0
UFA Strikers
2
Training Program
LNUSC Liberty
6
Hulmeville Lightning
2
10:45-11:30am
NJ Surf Mercer 2015B
6
Freehold Cyclones
2
VE Tempo
1
Falls Rovers
0
Freehold Fireflies
0
Manalapan Braves White
3
11:30-12:15pm
Freehold Dash
0
GAK Black Mambas
1
Hamilton Cyclones
2
FC Bucks Dash
1
Hulmeville Sharks
0
GAK Torjaeger
0
12:15-1pm
Old Bridge Fury
0
WWPSA Black 2015G
3
Team 8 vs. Team 9
FC Bucks Fury
2
EBSC Wildcats
0
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
YMS Dalglish
Team 6 vs. Team 7
Rec League
Hamilton Warriors
Rec League
1:45-2:30pm
NJ Surf Mercer 2012B
6
Old Bridge Cobras
2
Team 4 vs. Team 5
Monroe Mavericks
1
YMS Larsson
1
Rec League
2:30-3:15pm
Old Bridge Strikers
2
Rebels 1
3
WWPSA Black 2012B
2
Howell United Hawks
1
Jersey Shore Boca Cantera
2
Dragons of Mooch
2
3:15-4pm
EBSC Raptors
0
Rebels 2
1
Manalapan Braves 2010G
0
Mercer United Union
2
Boca O'Hara Blue
2
NJ Hurricane 2009G
0
4-4:45pm
NJ Thunder 2012B
1
MFA 2010G
2
Hamilton Wildcats 2010G
1
Freehold Scorpions
2
Boca O'Hara Yellow
9
Howell United Heat
7
4:45-5:30pm
Patriot FC Red
2
EWPAL Jaguars
3
MFA 2011G
0
Hulmeville United-Game 1
2
Freehold Falcons
1
RVSC Dragons Navy
2
5:30-6:15pm
NLSA 2013B
6
YMS Steel White
2
Patriot FC White
0
Hulmeville United-Game 2
1
EBSC Thunder-Game 1
0
LNUSC Turf Kings
3
6:15-7pm
Hulmeville Xtreme Blue
2
Old Bridge Elite
2
YMS Steel Blue
2
Bordentown Lightning 1
0
EBSC Thunder-Game 2
0
RVSC Dragons Red
5
7-7:45pm
Hulmeville Xtreme Yellow
1
Freehold Jaguars
2
Falls Force
1
Bordentown Lightning 2
1
Bombers
0
EWPAL Thunder
3
S
unday - 3/3/24 -
2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls Week 9
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Chaos
1
Freehold Vipers 2
3
Jackson Scorpions White
0
Hamilton Wildcats 2014G
1
NLSA 2014 Boys
8
Mercer United Thunder
3
9:15-10am
PDA 2014B
5
Freehold Vipers 1
3
LNUSC Honey Badgers
4
WWPSA Black 2014B
1
EBSC Strikers
4
Hamilton Cobras
1
10-10:45am
Freehold Fury 1
4
Freehold Mavericks
2
WWPSA Blue 2014B
1
NJ Surf Mercer White 2014B
0
Manalapan Braves Red 2014G
1
Falls United
7
10:45-11:30am
Freehold Fury 2
1
UFA Wolfpack
2
Manalapan 2013G
0
NJ Surf Mercer Blue 2014B
2
LNUSC Links
3
EWPAL Waves
1
11:30-12:15pm
Freehold Lightning 1
2
LNUSC Lionhearts
2
GAK Scarlet Storm-Game 1
1
UFA Blaze
0
Monroe Mustangs
2
UFA Storm
1
12:15-1pm
Freehold Lightning 2
0
EBSC Thunderbirds
5
GAK Scarlet Storm-Game 2
3
Lacey Force
2
NB Blue Angels
0
Freehold Mayhem
1
1-1:45pm
Freehold Flash
4
MFA Mercer Blue 2013G-JM
4
Manalapan Braves Red Boys
2
Gunners
0
Hulmeville Mavericks
3
Monroe FC
2
1:45-2:30pm
Freehold Avengers
0
Old Bridge Storm White
1
Monroe Pride
4
Hibernian Hotshots
0
MFA - WWPSA Black 2012G-TL
4
LNUSC Wolves
1
2:30-3:15pm
Freehold Elite Freedom 1
2
Old Bridge Thunder
2
MFA Mercer Blue 2012G-JM
2
Hulmeville Hurricanes
2
RVSC Pixies Red
2
GAK Iron Union
1
3:15-4pm
Brick Thunder
1
Freehold Elite Freedom 2
5
Freehold Glory 1
1
RVSC Pixies Navy
1
Howell United Surf
1
Hamilton Wildcats 2011G
3
4-4:45pm
Freehold Thunder 1
2
Hulmeville Hot Shots 2014G
1
Freehold Glory 2
1
Falls Lady Lions
3
GAK Crimson Storm 2014G
2
Northern Burlington Stars
4
4:45-5:30pm
Freehold Thunder 2
3
EBSC Rockets
0
Just The Boys
3
Gotham FC
2
Monroe United
2
Millstone Tigers Red
0
5:30-6:15pm
Freehold Thunder
6
Freehold Elite Wave
2
Hamilton Dragons
0
EBSC Fire
1
CJFA Reign
5
Millstone Tigers Black
0
6:15-7pm
Mercer United Scorpions Black
3
Freehold Guardians
1
Hamilton Predators
4
Freehold Elite Galaxy
3
CJFA Red Stars
2
Bordentown Panthers White
1
7-7:45pm
Mercer United Scorpions Grey
1
Mercer Blitz
1
Stealth
2
Bordentown Panthers Black
2
YMS Dynamite
0
Mooch Academy
1
7:45-8:30pm
February 20, 2024 - February 25, 2024 - Week 8
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 2/20/24 - 2011 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Fusion 1
1
NJ Surf Mercer White
1
Hamilton Cosmos
0
Team America
5
LNUSC Rangers
1
Mavericks
5
6:45-7:30pm
Freehold Fusion 2
5
Freehold Riptide Icicles
0
Millstone United Cheetahs
1
LNUSC Dragons 2
1
NJ Surf Mercer Blue
7
WWPSA Black
1
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White
4
Freehold Riptide Snowballs
2
Jackson Lions Red
1
LNUSC Dragons 1
3
Monroe Legends Purple
2
YMS Fusion
2
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue
1
New Egypt
4
NB Hooligans
1
X-Men
1
LNUSC Galaxy
5
Fighters
1
Wednesday - 2/21/24 - Men's Open League Week 4
Time
Field 1
Field 2
Field 3
9:15-10:15pm
Bordentown FC
4
Alaso FC
4
Young Guns FC
7
GAK Barcelona
4
Bloomberg
2
Galaxy
12
Thursday - 2/22/24 - 2006-2009 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
La Celeste FC
1
UFA Hurricanes
0
Allentown 1 - 2006-07
8
Steinert Grey
1
Jackson Inferno Red
3
Jackson Titans White
1
7-8pm
Trenton
7
Manalapan Vipers 1
2
Freehold Salmon
1
UFA Union
1
Mercer United Storm 2
5
Jackson Titans Red
7
8-9pm
Jackson Warriors
4
Manalapan Vipers 2
4
Robbinsville Bulldogs
3
Steinert Black
4
NLSA
4
Mercer United Storm 1
2
9-10pm
Steinert Green
1
Allentown 2 - 2008-09
11
MUFC Falcons
2
YMS Fury
1
LNUSC Galaxy
4
YMS Galaxy
1
Friday - 2/23/24 - 2013 Boys & Men’s Over 30 League Week 3
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
LNUSC Freedom
0
Mercer United Guardians
0
Monroe Edge
3
Hamilton Renegades
5
NLSA
5
Jackson Scorpions
2
6:45-7:30pm
EBSC Sharks
2
Team America
1
Monroe Edge Gold
3
Freehold Flames
7
Hamilton Terminators
1
Mercer United Dynamo
2
7:30-8:15pm
NJ Surf Mercer Blue
3
YMS Vipers
8
Monroe Edge Purple
0
EWPAL Dynamo Blue
1
WWPSA Black
1
YMS Gunners
7
8:15-9pm
EWPAL Dynamo White
2
WWPSA Green/White
1
PDA McKennie
5
NJ Surf Mercer White
3
YMS Cobras
1
Mooch Academy
0
9-10pm
Bloomberg
6
NJ Surf FC
7
Reds FC
11
GAK
2
Sanaf
1
Team Japan
4
10-11pm
UFA FC
3
WCFC
2
Mercer Americans
2
Machine FC
6
Nottingham Tavern
2
Second Place Team
8
Saturday - 2/24/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Hamilton Cyclones
0
EBSC Aladdin
0
Falls Rovers
4
Freehold Knights
1
Hamilton Strikers
2
UFA Strikers
1
9:15-10am
Mercer United Cobras
2
Hamilton Infernos
1
EBSC Wildcats
0
WWPSA Black 2015B
3
NJ Surf Mercer 2015B-1
st
Game
8
Hulmeville Sharks
1
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
EBSC Grizzlies
0
Hibernian Heat
2
Training Program
NJ Surf Mercer 2015B-2
nd
Game
4
Hulmeville Lightning
1
10:45-11:30am
EBSC Gators
5
FC Bucks Dash
1
Freehold Dash
7
Freehold Fireflies
0
LNUSC Liberty
1
Manalapan Braves White
1
11:30-12:15pm
GAK Black Mambas
4
FC Bucks Fury
4
Mooch Academy
2
WWPSA Black 2015G
2
Freehold Cyclones
1
Team America
3
12:15-1pm
Old Bridge Fury
4
GAK Torjaeger
0
Team 8 vs. Team 9
VE Tempo
0
NJ Surf Mercer 2016B
1
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
Hamilton Warriors
0
Team 6 vs. Team 7
Rec League
YMS Larsson
3
Rec League
1:45-2:30pm
NJ Surf Mercer 2012B
2
LNUSC Turf Kings
1
Team 4 vs. Team 5
Mercer United Union
5
Monroe Mavericks
2
Rec League
2:30-3:15pm
WWPSA Black 2012B
1
Rebels 1
1
RVSC Dragons Navy
3
NJ Thunder 2012B
3
Jersey Shore Boca Cantera
4
Old Bridge Strikers
0
3:15-4pm
Freehold Falcons
2
Rebels 2
2
RVSC Dragons Red
3
Old Bridge Cobras
2
Howell United Hawks
1
Manalapan Braves 2010G
0
4-4:45pm
Freehold Scorpions
0
NJ Surf Mercer 2010G
3
NJ Hurricane 2009G
3
Patriot FC Red
6
EBSC Thunder
1
Howell United Heat
0
4:45-5:30pm
EBSC Raptors
7
Hulmeville United
5
EWPAL Jaguars
3
Patriot FC White
0
YMS Dalglish
2
Dragons of Mooch
0
5:30-6:15pm
MFA 2011G
1
YMS Steel White
4
Falls Force
1
Hulmeville Xtreme Blue
3
Hamilton Wildcats 2010G
1
Bombers
1
6:15-7pm
MFA 2010G
4
Bordentown Lightning 1
0
YMS Steel Blue
5
Hulmeville Xtreme Yellow
3
HEX FC White
5
EWPAL Thunder
1
7-7:45pm
Freehold Jaguars
0
Bordentown Lightning 2
1
Hibernian Hotshots
3
Old Bridge Elite
4
HEX FC Red
2
EWPAL Waves
2
S
unday - 2/25/24 -
2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Fury 1
4
Freehold Chaos
1
WWPSA Black 2014B
2
NLSA 2014B
0
EBSC Thunderbirds
0
WWPSA Blue 2014B
1
9:15-10am
Freehold Fury 2
2
UFA Storm
0
Mercer United Thunder
2
Monroe FC
3
Hamilton Wildcats 2014G
0
UFA Wolfpack
2
10-10:45am
Freehold Vipers 1
0
Freehold Mavericks
0
Gunners
0
Hamilton Cobras
2
Hulmeville Hot Shots
4
Hibernian Hotshots
6
10:45-11:30am
Freehold Vipers 2
4
LNUSC Lionhearts
5
Manalapan Braves Red 2014G
0
Jackson Scorpions White
2
NB Blue Angels
1
GAK Scarlet Storm
0
11:30-12:15pm
Freehold Flash
0
LNUSC Honey Badgers
6
Manalapan 2013G
1
EWPAL Waves
3
NJ Surf Mercer White 2014B
0
LNUSC Wolves
2
12:15-1pm
Freehold Avengers
0
EBSC Strikers
0
Gotham FC
2
CJFA Red Stars
4
NJ Surf Mercer Blue 2014B
6
EBSC Fire
3
1-1:45pm
MFA Mercer White 2013G-NW
0
Falls United
1
Manalapan Braves Red Boys
2
CJFA Reign
4
LNUSC Links
1
PDA 2014B
1
1:45-2:30pm
Freehold Lightning 1
0
Falls Lady Lions
0
MFA Mercer Blue 2014G-NW
2
NJ Surf Mercer White 2011G-JP
3
Old Bridge Thunder
1
GAK Crimson Storm
0
2:30-3:15pm
Freehold Lightning 2
0
Old Bridge Storm White
3
Freehold Mayhem
3
NJ Surf Mercer Blue 2011G-JP
5
Hulmeville Hurricanes 2012
1
Monroe Mustangs
4
3:15-4pm
Freehold Elite Freedom 1
1
Freehold Glory 1
0
MFA Mercer White 2012G-JP
0
GAK Iron Union
1
NJ Surf Mercer Blue 2012G-MS
3
Hulmeville Mavericks
0
4-4:45pm
Freehold Elite Freedom 2
3
Freehold Glory 2
3
Hamilton Wildcats 2011G
3
MFA - WWPSA Black 2012G-TL
5
EBSC Rockets
3
Northern Burlington Stars
3
4:45-5:30pm
Freehold Guardians
5
Freehold Thunder 2
4
Brick Thunder
7
Monroe Pride
1
MFA Mercer Blue 2012G-JM
3
Lacey Force
0
5:30-6:15pm
Freehold Elite Wave
0
Freehold Thunder 1
5
Bordentown Panthers Black
4
MFA Mercer Blue 2013G-JM
5
UFA Blaze
0
Mooch Academy
0
6:15-7pm
Howell United Surf
2
Hamilton Dragons
1
Mercer United Scorpions Grey
2
Mercer Blitz
7
Manchester City FC
4
Bordentown Panthers White
4
7-7:45pm
Millstone Tigers Red
6
Mercer United Scorpions Black
7
RVSC Pixies Navy
6
Hamilton Predators
1
Stealth
0
Monroe United
1
7:45-8:30pm
Millstone Tigers Black
5
Just the Boys
2
RVSC Pixies Red
0
Freehold Galaxy
2
Match Fit Academy
2
YMS Dynamite
1
February 13, 2024 - February 18, 2024 - Week 7
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 2/13/24 - 2011 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Team America
3
Freehold Riptide Icicles
0
Millstone United Cheetahs
5
YMS Union
2
Jackson Lions Red
7
Fighters
1
6:45-7:30pm
Freehold Riptide Snowballs
7
Freehold Elite Fusion
2
LNUSC Dragons 1
6
Monroe Legends Purple
7
Mavericks
2
LNUSC Rangers
0
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White
1
Freehold Elite Fusion 2
3
LNUSC Dragons 2
2
X-Men
5
NJ Surf Mercer White
0
WWPSA Black
1
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue
7
New Egypt
9
Hamilton Cosmos
3
NJ Surf Mercer Blue
0
NLSA
2
NB Hooligans
1
Wednesday - 2/14/24 - Men's Open League Week 3
Time
Field 1
Field 2
Field 3
9:15-10:15pm
Alaso FC
3
GAK Barcelona
4
Young Guns FC
4
Bordentown FC
5
Galaxy
6
Bloomberg
7
Thursday - 2/15/24 - 2006-2009 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Robbinsville Bulldogs
2
Allentown 2 - 2008-09
5
La Celeste FC
2
Jackson Titans White
1
NLSA 2008
10
Manalapan Vipers 2
7
7-8pm
Old Bridge United
7
Manalapan Vipers 1
7
MUSC Falcons
2
Jackson Titans Red
6
Steinert Green
4
UFA Hurricanes
1
8-9pm
Mercer United Storm 1
2
YMS Fury
5
Freehold Salmon
2
Jackson Warriors
3
Steinert Black
3
YMS Galaxy
3
9-10pm
Trenton
3
UFA Union
5
Steinert Grey
3
Mercer United Storm 2
6
Allentown 1 - 2006-07
0
Jackson Inferno Red
0
Friday - 2/16/24 - 2013 Boys & Men’s Over 30 League Week 2
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
PDA McKennie
4
NLSA
4
NJ Surf Mercer Blue
7
Hamilton Renegades
2
Hamilton Terminators
1
LNUSC Freedom
0
6:45-7:30pm
EWPAL Dynamo Blue
0
Mercer Guardians
5
Monroe Edge
0
Team America
6
EBSC Sharks
0
NJ Surf Mercer White
2
7:30-8:15pm
Jackson Scorpions
5
Mercer United Dynamo
0
Monroe Edge Gold
2
EWPAL Dynamo White
5
Mooch Academy
2
YMS Vipers
7
8:15-9pm
YMS Gunners
1
WWPSA Green/White
2
Monroe Edge Purple
2
Freehold Flames
3
WWPSA Black
1
YMS Cobras
9
9-10pm
Bloomberg
2
Second Place Team
8
Machine FC
2
NJ Surf SC
5
Team Japan
1
Sanaf
9
10-11pm
WCFC
7
Mercer Americans
5
Nottingham Tavern
3
UFA FC
0
GAK
2
Reds FC
5
Saturday - 2/17/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
WWPSA Black 2015G
3
EBSC Aladdin
1
Hamilton Infernos
5
LNUSC Liberty
3
Falls Rovers
2
Team America
0
9:15-10am
Mercer United Cobras
4
NJ Surf Mercer 2015B
6
Hulmeville Sharks
2
Hulmeville Lightning
1
WWPSA Black 2015B
2
Freehold Dash
0
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
Hamilton Strikers
4
Manalapan Braves White
2
Training Program
UFA Strikers
1
EBSC Gators
2
10:45-11:30am
Freehold Knights
1
FC Bucks Fury
1
EBSC Grizzlies
2
Hibernian Heat
3
GAK Black Mambas
6
Mooch Academy
0
11:30-12:15pm
Freehold Fireflies
1
FC Bucks Dash
0
Old Bridge Fury
0
VE Tempo
0
EBSC Wildcats
2
Freehold Cyclones
1
12:15-1pm
Bordentown Revolution
1
NJ Surf Mercer 2016B
1
Team 8 vs. Team 9
GAK Torjaeger
0
Hamilton Cyclones
1
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
EWPAL Thunder
2
Team 6 vs. Team 7
Rec League
Bombers
1
Rec League
1:45-2:30pm
NJ Surf Mercer 2012B
3
Boca O'Hara Blue
1
Team 4 vs. Team 5
Old Bridge Cobras
2
HEX FC Red
1
Rec League
2:30-3:15pm
WWPSA Black 2012B
0
Boca O'Hara Yellow
2
Patriot FC Red
0
LNUSC Turf Kings
2
HEX FC White
4
Hamilton Warriors
2
3:15-4pm
Freehold Scorpions
3
YMS Dalglish
3
Patriot FC White
2
Dragons of Mooch
0
EWPAL Jaguars
0
Monroe Mavericks
1
4-4:45pm
Freehold Elite Falcons
2
RVSC Dragons Navy
7
Jersey Shore Boca Cantera
5
EBSC Raptors
4
Freehold Jaguars
0
Old Bridge Strikers
0
4:45-5:30pm
Freehold Elite Falcons
0
RVSC Dragons Red
7
Manalapan Braves 2010G
0
NJ Thunder
4
Old Bridge Elite
0
MFA 2010G
3
5:30-6:15pm
Bordentown Lightning 1
1
YMS Larsson
3
MFA 2011G
5
NJ Hurricane
2
Mercer United Union
3
Hamilton Wildcats 2010G
1
6:15-7pm
Bordentown Lightning 2
1
Rebels 1
6
YMS Steel White
0
NJ Surf Mercer 2010G
0
Hulmeville Xtreme Blue
0
Howell United Hawks
0
7-7:45pm
EBSC Thunder
3
Rebels 2
4
YMS Steel Blue
1
Falls Force
0
Hulmeville Xtreme Yellow
0
Howell United Heat
1
S
unday - 2/18/24 -
2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
LNUSC Honey Badgers
5
Freehold Fury 1
1
NLSA 2014B
5
NJ Surf Mercer Blue 2014B
2
Monroe FC
0
Freehold Vipers 1
8
9:15-10am
Freehold Chaos
0
Freehold Fury 2
3
Mercer United Thunder
1
UFA Storm
0
NJ Surf Mercer White 2014B
1
Freehold Vipers 2
3
10-10:45am
Freehold Mavericks
3
WWPSA Black 2014B
4
EBSC Thunderbirds
4
Hamilton Wildcats 2014G
1
LNUSC Links
0
NB Blue Angels
0
10:45-11:30am
Freehold Mavericks
1
UFA Wolfpack
0
MFA Mercer Blue 2014G-NW
1
WWPSA Blue 2014B
4
11:30-12:15pm
MFA Mercer White 2013G-NW
6
Manalapan Braves Red Boys
3
Freehold Flash
1
Hamilton Cobras
3
12:15-1pm
UFA Blaze
4
Freehold Thunder 1
5
Jackson Scorpions White
3
Howell United Surf
0
YMS Dynamite
0
EBSC Strikers
7
1-1:45pm
Freehold Mayhem
0
Freehold Thunder 2
5
Manalapan Braves Red 2014G
4
LNUSC Lionhearts
1
Lacey Force
0
Monroe Mustangs
0
1:45-2:30pm
Freehold Elite Freedom 1
3
NJ Surf Mercer White 2011G-JP
0
Manalapan 2013G
2
Mercer Blitz
0
Gotham FC
4
Hibernian Hotshots
4
2:30-3:15pm
Freehold Elite Freedom 2
3
Freehold Guardians
2
PDA 2014B
7
Hulmeville Hurricanes
3
MFA Mercer Blue 2013G-JM
2
Falls United
0
3:15-4pm
Freehold Lightning 2
2
Freehold Elite Wave
0
Freehold Avengers
2
Monroe United
0
Hulmeville Mavericks
1
Monroe Pride
4
4-4:45pm
Freehold Lightning 1
1
NJ Surf Mercer Blue 2011G-JP
4
Old Bridge Storm White 2013G
7
Falls Lady Lions
6
Hamilton Wildcats 2011G
1
LNUSC Wolves
0
4:45-5:30pm
EWPAL Waves
1
Freehold Glory 1
3
Old Bridge Thunder 2011G
1
Gunners
0
EBSC Rockets
0
Brick Thunder
0
5:30-6:15pm
Mercer Scorpions Black
2
GAK Iron Union
0
Freehold Glory 2
0
Hamilton Dragons
1
MFA Mercer Blue 2012G-JM
6
MFC Mercer White 2012G-JP
2
6:15-7pm
Mercer Scorpions Grey
2
Just the Boys
3
MFA-WWPSA Black 2012G
3
Millstone Tigers Black
6
Manchester City FC
0
NJ Surf Mercer Blue 2012G
1
7-7:45pm
Bordentown Panthers Black
3
Millstone Tigers Red
7
RVSC Pixies Navy 2011G
1
Hamilton Predators
1
Stealth
2
Northern Burlington Stars
1
7:45-8:30pm
Bordentown Panthers White
1
Freehold Elite Galaxy
0
RVSC Pixies Red 2011G
1
Mooch Academy
2
Match Fit Academy
7
EBSC Fire
4
February 6, 2024 - February 11, 2024 - Week 6
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 2/6/24 - 2011 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Elite Fusion 1
7
Freehold Snowballs
2
Monroe Legends Purple
2
Millstone United Cheetahs
0
Fighters
2
NB Hooligans
2
6:45-7:30pm
Freehold Elite Fusion 2
5
YMS Union
4
Freehold Icicles
3
Hamilton Cosmos
0
NJ Surf Mercer Blue
1
LNUSC Rangers
1
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White
2
Jackson Lions Red
4
LNUSC Dragons 2
0
NJ Surf Mercer White
3
WWPSA Black
0
Mavericks
7
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue
2
New Egypt
5
LNUSC Dragons 1
0
Team America
3
Freehold Salmon
1
X-Men
7
Wednesday - 2/7/24 - Men's Open League Week 2
Time
Field 1
Field 2
Field 3
9:15-10:15pm
GAK Barcelona
6
Alaso FC
4
Bordentown FC
2
Bloomberg
4
Young Guns FC
3
Galaxy
5
Thursday - 2/8/24 - 2006-2009 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Mercer United Storm 2
7
Jackson Inferno Red
1
UFA Hurricanes
0
Jackson Titans Red
0
MUFC Falcons
1
YMS Galaxy
5
7-8pm
Mercer United Storm 1
6
Jackson Titans White
2
LNUSC Galaxy
2
Allentown 2 - 2006-07
2
Freehold Salmon
4
Steinert Grey
4
8-9pm
Steinert Green
2
Manalapan Vipers 1
4
La Celeste FC
5
Old Bridge United
1
Jackson Warriors
3
Allentown 2 - 2008-09
2
9-10pm
Trenton
6
Manalapan Vipers 2
1
Robbinsville Bulldogs
1
Steinert Black
4
YMS Fury
4
UFA Union
1
Friday - 2/9/24 - 2013 Boys & Men’s Over 30 League Week 1
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
NJ Surf Mercer White
1
Mercer United Guardians
1
NLSA
4
PDA McKennie
5
Team America
8
Hamilton Renegades
1
6:45-7:30pm
Hamilton Terminators
4
Mercer United Dynamo
2
Monroe Edge Purple
1
NJ Surf Mercer Blue
3
WWPSA Black
3
Monroe Edge Gold
3
7:30-8:15pm
Monroe Edge
2
Jackson Scorpions
3
EWPAL Dynamo Blue
2
Mooch Academy
1
YMS Gunners
3
YMS Vipers
0
8:15-9pm
Freehold Flames
2
WWPSA Green/White
1
EWPAL Dynamo White
4
LNUSC Freedom
3
EBSC Sharks
8
YMS Cobras
1
9-10pm
Bloomberg FC
5
Second Place Team
3
Team Japan
8
Sanaf
0
Reds FC
1
Machine FC
1
10-11pm
NJ Surf FC
9
GAK
2
Mercer Americans
5
Nottingham Tavern
2
WCFC
1
UFA FC
3
Saturday - 2/10/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Knights
4
Falls Rovers
1
Hamilton Infernos
4
EBSC Aladdin
9
Mooch Academy
2
Hulmeville Lightning
0
9:15-10am
Hibernian Heat
2
Freehold Cyclones
0
FC Bucks Dash
0
NJ Surf Mercer 2016B
1
Manalapan Braves White
2
WWPSA Black 2015G
2
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
EBSC Grizzlies
3
FC Bucks Fury
2
Training Program
WWPSA Black 2015B
3
Freehold Fireflies
0
10:45-11:30am
Mercer United Cobras
4
EBSC Gators
2
Old Bridge Fury
0
Hamilton Strikers
1
VE Tempo
3
Freehold Dash
4
11:30-12:15pm
EBSC Wildcats
0
NJ Surf Mercer 2015B
7
GAK Black Mambas
2
LNUSC Liberty
2
Team America
0
Hulmeville Sharks
0
12:15-1pm
Bordentown Revolution
1
GAK Torjaeger
1
Team 8 vs. Team 9
UFA Strikers
3
Hamilton Cyclones
4
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
Monroe Mavericks
3
Team 6 vs. Team 7
Rec League
Dragons of Mooch
2
Rec League
1:45-2:30pm
Freehold Falcons
3
Patriot FC Red
6
Team 4 vs. Team 5
NJ Surf Mercer 2012B
4
YMS Larsson
4
Rec League
2:30-3:15pm
WWPSA Black 2012B
0
Patriot FC White
2
Hamilton Wildcats 2010G
1
EWPAL Jaguars
7
Old Bridge Cobras
4
EBSC Thunder
2
3:15-4pm
Rebels 2
1
Boca O'Hara Blue
5
Jersey Shore Boca Cantera
2
Hulmeville Xtreme Blue
2
Old Bridge Strikers
0
Bordentown Lightning 1
1
4-4:45pm
YMS Dalglish
4
Boca O'Hara Yellow
8
Rebels 1
6
Mercer United Union
1
Hulmeville Xtreme Yellow
1
Bordentown Lightning 2
1
4:45-5:30pm
Manalapan Braves 2010G
6
Hulmeville United 2012B
4
NJ Thunder 2012B
3
EWPAL Thunder
2
EBSC Raptors
2
LNUSC Turf Kings
0
5:30-6:15pm
Freehold Scorpions
0
MFA 2011G
9
NJ Hurricane 2009G
2
Hamilton Warriors
1
Old Bridge Elite
1
Howell United Heat
1
6:15-7pm
RVSC Dragons Navy
0
MFA 2010G
5
YMS Steel White
2
HEX FC Red
4
Freehold Jaguars
0
Bombers
0
7-7:45pm
RVSC Dragons Red
2
NJ Surf Mercer 2010G
1
YMS Steel Blue
2
HEX FC White
6
Howell United Hawks
0
Falls Force
2
Sunday - 2/11/24 - 2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Chaos
2
Freehold Fury 1
2
GAK Crimson Storm
6
Monroe Mustangs
3
NJ Surf Mercer Blue 2014B
5
UFA Storm
0
9:15-10am
LNUSC Lionhearts
1
Freehold Fury 2
5
Hamilton Cobras
2
Hamilton Wildcats 2014G
3
Manalapan Braves Red Boys
2
Monroe FC
4
10-10:45am
Freehold Mayhem
0
Freehold Vipers 1
5
PDA 2014B
2
NB Blue Angels
1
WWPSA Blue 2014B
0
NJ Surf Mercer White 2014B
5
10:45-11:30am
Freehold Mavericks
2
Freehold Vipers 2
8
Jackson Scorpions White
7
GAK Scarlet Storm
0
WWPSA Black 2014B
1
UFA Wolfpack
0
11:30-12:15pm
Hamilton Wildcats 2011G
1
Manalapan Braves Red 2014G
0
Falls United 2014B
2
UFA Blaze
1
Hulmeville Hot Shots
5
Mercer United Thunder
2
12:15-1pm
EBSC Fire 2011G
1
Manalapan 2013G
2
EBSC Strikers
2
Old Bridge Thunder 2011G
2
Gunners
3
LNUSC Links
0
1-1:45pm
Howell United Surf
0
Freehold Thunder 2
2
NLSA 2014B
0
Gotham FC
7
Falls Lady Lions
2
LNUSC Honey Badgers
4
1:45-2:30pm
Freehold Lightning 1
3
Freehold Thunder 1
3
Freehold Avengers
2
Monroe United
2
Brick Thunder
2
CJFA Reign
8
2:30-3:15pm
Freehold Lightning 2
2
Mercer United Scorpions Black
1
Freehold Flash
0
Northern Burlington Stars
1
Just the Boys
5
CJFA Red Stars
7
3:15-4pm
Freehold Elite Freedom 1
2
Mercer United Scorpions Grey
0
Freehold Glory 2
1
RVSC Pixies Navy
1
Hamilton Dragons
2
GAK Iron Union
5
4-4:45pm
Freehold Elite Freedom 2
2
Old Bridge Storm White 2013G
1
Freehold Glory 1
1
RVSC Pixies Red
0
MFA Mercer Blue 2013G-JM
1
Mercer Blitz
2
4:45-5:30pm
Freehold Guardians
0
Hulmeville Hurricanes
1
MFA Mercer Blue 2014G-NW
4
Hulmeville Mavericks
1
MFA Mercer Blue 2012G-JM
6
EBSC Thunderbirds
0
5:30-6:15pm
Freehold Elite Wave
8
NJ8 Surf Mercer Blue 2012G
1
MFA Mercer White 2013G-NW
3
LNUSC Wolves
1
EBSC Rockets
0
Monroe Pride
1
6:15-7pm
Millstone Tigers Red
4
Mooch Academy
1
7-7:45pm
Mooch Academy
1
Millstone Tigers Black
0
Hamilton Predators
2
Manchester City FC
2
7:45-8:30pm
January 30, 2024 - February 4, 2024 - Week 5
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 1/30/24 - 2011 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Fusion 2
0
LNUSC Rangers
1
Fighters
1
Team America
3
Millstone United Cheetahs
0
Monroe Legends Purple
5
6:45-7:30pm
Freehold Fusion 1
0
LNUSC Dragons 1
6
NJ Surf Mercer Blue
5
X-Men
5
Freehold Icicles
2
WWPSA Black
2
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White
5
LNUSC Dragons 2
5
NJ Surf Mercer White
0
NB Hooligans
0
Freehold Snowballs
3
Mavericks
0
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue
3
New Egypt
1
Hamilton Cosmos
1
YMS Union
2
Steinert Green
1
Jackson Lions Red
1
Wednesday - 1/31/24 - Men's Open League Week 1
Time
Field 1
Field 2
Field 3
9:15pm-10:15pm
Alaso FC
1
Bordentown FC
7
Bloomberg
9
GAK Barcelona
3
Young Guns FC
1
Galaxy
4
Thursday - 2/1/24 - 2006-2009 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Jackson Inferno Red
2
Allentown 2 - 2008-09
7
Robbinsville Bulldogs
7
La Celeste FC
2
UFA Hurricanes
4
Freehold Salmon-1st Game
2
7-8pm
Freehold Salmon-2nd Game
4
Manalapan Vipers 1
10
MUFC Falcons
0
LNUSC Galaxy
6
Jackson Titans Red
3
YMS Galaxy
4
8-9pm
Old Bridge United
1
Manalapan Vipers 2
1
Jackson Titans White
1
YMS Fury
8
Mercer United Storm 1
2
Jackson Warriors
5
9-10pm
Allentown 1 - 2006-07
3
NLSA
3
Trenton
7
Mercer United Storm 2
5
Friday - 2/2/24 - 2013 Boys & Men’s Over 30 League Week 8
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
NLSA
8
PDA McKennie
0
EWPAL Dynamo Blue
2
Mooch Academy
2
NJ Surf Mercer Blue
3
LNUSC Freedom
1
6:45-7:30pm
EWPAL Dynamo White
1
Mercer Guardians
2
NJ Surf Mercer White
4
Freehold Flames
1
Hamilton Renegades
0
YMS Vipers
1
7:30-8:15pm
YMS Cobras
0
Monroe Edge
1
WWPSA Black
1
EBSC Sharks
7
Hamilton Terminators
5
Monroe Edge Purple
2
8:15-9pm
Team America
5
Mercer United Dynamo
2
Monroe Edge Gold
1
YMS Gunners
0
WWPSA Green/White
2
Jackson Scorpions
6
9-10pm
Bloomberg
6
Sanaf
1
GAK
8
WCFC
4
Reds FC
0
Machine FC
1
10-11pm
Mercer Americans
4
NJ Surf SC
5
Team Japan
4
Nottingham Tavern
5
Second Place Team
2
UFA FC
0
Saturday - 2/3/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
UFA Strikers-1st Game
0
Freehold Dash
1
Falls Rovers
2
EBSC Aladdin
0
WWPSA Black 2015G
2
WWPSA Black 2015B
1
9:15-10am
Mercer United Cobras
6
Freehold Knights
3
Freehold Cyclones
3
UFA Strikers-2nd Game
3
Hamilton Cyclones
2
VE Tempo
2
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
FC Bucks Fury
3
LNUSC Liberty
2
Training Program
Old Bridge Fury
3
Hulmeville Sharks
1
10:45-11:30am
Freehold Fireflies
0
FC Bucks Dash
7
GAK Torjaeger
0
EBSC Gators
4
Manalapan Braves White
1
NJ Surf Mercer 2016B
1
11:30-12:15pm
Hamilton Infernos
1
GAK Black Mambas
2
Mooch Academy
2
EBSC Grizzlies
1
EBSC Wildcats
1
Team America
3
12:15-1pm
Bordentown Revolution
0
Hamilton Strikers
0
Team 8 vs. Team 9
Hibernian Heat
5
Hulmeville Lightning
0
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
Hulmeville United
1
Team 6 vs. Team 7
Rec League
YMS Larsson
0
Rec League
1:45-2:30pm
YMS Dalglish
5
LNUSC Turf Kings
0
Team 4 vs. Team 5
EBSC Raptors
3
Old Bridge Cobras
2
Rec League
2:30-3:15pm
Dragons of Mooch
3
Rebels 1
3
Hamilton Warriors
5
WWPSA Black 2012B
2
Boca O'Hara Blue
4
Patriot FC White
0
3:15-4pm
Freehold Elite Falcons
7
Rebels 2
4
NJ Surf Mercer 2012B
1
Monroe Mavericks
0
Boca O'Hara Yellow
7
Patriot FC Red
2
4-4:45pm
Mercer United Union 2012B
4
Manalapan Braves 2010G
1
Bordentown Lightning 2
1
NJ Thunder 2012B
2
Bombers
0
Howell United Hawks
0
4:45-5:30pm
RVSC Dragons Red
7
HEX FC White
7
Old Bridge Strikers
1
NJ Hurricane 2009G
1
Falls Force
0
Bordentown Lightning 1
0
5:30-6:15pm
RVSC Dragons Navy
2
HEX FC Red
0
Old Bridge Elite
1
NJ Surf Mercer 2010G
2
Jersey Shore Boca Cantera
0
Hamilton Wildcats 2010G
0
6:15-7pm
Hulmeville Xtreme Yellow
2
Freehold Scorpions 2012B
2
YMS Steel Blue
1
MFA 2011G
1
EWPAL Jaguars 2012B
1
EBSC Thunder
1
7-7:45pm
Hulmeville Xtreme Blue
3
EWPAL Thunder
2
YMS Steel White
0
MFA 2010G
3
Howell United Heat
2
Freehold Jaguars
1
S
unday - 2/4/24 -
2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
GAK Crimson Storm
3
Freehold Mavericks
2
NLSA 2014B
1
Hamilton Wildcats 2014G
1
UFA Storm
0
Hamilton Cobras
2
9:15-10am
GAK Scarlet Storm
5
Freehold Mayhem
2
Manalapan Braves Red Girls
0
NB Blue Angels
0
EBSC Thunderbirds
2
Monroe Mustangs
0
10-10:45am
Freehold Fury 1
3
LNUSC Links
0
Jackson Scorpions White
2
PDA 2014B
2
Mercer United Thunder
3
WWPSA Blue 2014B
2
10:45-11:30am
Freehold Fury 2
5
Manalapan 2013G
0
UFA Wolfpack
3
LNUSC Honey Badgers
5
Freehold Flash
1
Manalapan Braves Red Boys
7
11:30-12:15pm
Freehold Vipers 1
0
Freehold Glory 1
2
Falls United
4
NJ Surf Mercer Blue 2014B
7
NJ Surf Mercer Blue 2012G
0
WWPSA Black 2014B
1
12:15-1pm
Freehold Vipers 2
0
Freehold Glory 2
1
Monroe FC 2014B
6
MJ Surf Mercer White 2014B
7
Hulmeville Hurricanes
2
EBSC Strikers
1
1-1:45pm
Freehold Elite Freedom 1
7
MFA Mercer Blue 2013G-JM
5
Falls Lady Lions
1
EBSC Rockets
0
CJFA Reign
3
Brick Thunder
3
1:45-2:30pm
Freehold Elite Freedom 2
4
MFA Mercer Blue 2012G-JM
4
CJFA Red Stars
1
MFA Mercer White 2012G-JP
1
Mercer Blitz
2
Freehold Guardians
2
2:30-3:15pm
Freehold Lightning 1
1
MFA Mercer Blue 2014G-NW
1
Freehold Avengers
5
RVSC Pixies Red
1
Hulmeville Hot Shots
0
Gunners
0
3:15-4pm
Freehold Lightning 2
1
MFA Mercer White 2013G-NW
0
Hibernian Hotshots
2
RVSC Pixies Navy
4
Freehold Elite Wave
2
Monroe Pride
4
4-4:45pm
Freehold Elite Thunder 1
3
Monroe United 2011G
0
LNUSC Lionhearts
0
NJ Surf Mercer Blue 2011G-JP
0
Howell United Surf
3
Freehold Chaos
0
4:45-5:30pm
Freehold Elite Thunder 2
4
NJ Surf Mercer White 2011G-JP
2
LNUSC Wolves
1
EBSC Fire
2
Hamilton Wildcats 2011G
0
EWPAL Waves
0
5:30-6:15pm
Old Bridge Storm White
1
UFA Blaze
1
Northern Burlington Stars
2
Hulmeville Mavericks
1
Lacey Force
2
YMS Dynamite
2
6:15-7pm
Old Bridge Thunder
4
Manchester City FC
6
GAK Iron Union
2
Gotham FC
1
Millstone Tigers Red
1
MFA - WWPSA Black 2012G
2
7-7:45pm
Freehold Elite Galaxy
1
Mercer United Scorpions Black
6
Bordentown Panthers White
2
Just The Boys
8
Hamilton Predators
6
Millstone Tigers Black
3
7:45-8:30pm
Mooch Academy
1
Hamilton Dragons
1
Bordentown Panthers Black
2
Stealth
2
Match Fit Academy
3
Mercer United Scorpions Grey
3
January 23, 2024 - January 28, 2024 - Week 4
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 1/23/24 - 2011 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Elite Fusion 1
2
Freehold Riptide Icicles
8
Monroe Legends Purple
2
Jackson Lions Red
1
Millstone United Cheetahs
1
LNUSC Rangers
3
6:45-7:30pm
Freehold Elite Fusion 2
0
Freehold Riptide Snowballs
1
NJ Surf Mercer Blue
4
YMS Union
5
WWPSA Black
2
LNUSC Dragons 2
1
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White
8
LNUSC Dragons 1
5
NJ Surf Mercer White
2
Hamilton Cosmos
1
Fighters
0
NB Hooligans
2
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue
7
Jackson Warriors
9
X-Men
0
Mavericks
0
New Egypt
2
Team America
0
Wednesday - 1/24/24 - Men's Open League Week 8
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:45-9:45pm
FC Barcelona
7
FC Flock
6
Bordentown FC
3
Bloomberg
8
9:45-10:45pm
Galaxy
3
Woosamonsa
5
Trenton Devils
3
Young Guns
3
Thursday - 1/25/24 - 2006-2009 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Jackson Titans White
3
NLSA
7
Steinert Grey
3
Freehold Salmon
2
YMS Galaxy
2
UFA Hurricanes
1
7-8pm
Jackson Titans Red
8
LNUSC Galaxy
1
Manalapan Vipers 1
6
Allentown 2 - 2008-09
1
MUFC Falcons
1
La Celeste FC
3
8-9pm
Mercer United Storm 1
3
Steinert Black
10
Manalapan Vipers 2
10
Trenton
4
Old Bridge United
3
Jackson Inferno Red
3
9-10pm
Mercer United Storm 2
4
YMS Fury
5
Jackson Warriors
4
Allentown 1 - 2006-07
2
Robbinsville Bulldogs
1
UFA Union
6
Friday - 1/26/24 - 2013 Boys & Men’s Over 30 League Week 7
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
PDA McKennie
10
NLSA
7
Monroe Edge Gold
5
WWPSA Green/White
3
LNUSC Freedom
3
WWPSA Black
0
6:45-7:30pm
Mercer United Dynamo
4
Mooch Soccer
6
Monroe Edge
1
Monroe Edge Purple
1
YMS Cobras
1
Hamilton Renegades
3
7:30-8:15pm
Mercer United Guardians
3
NJ Surf Mercer White
2
Freehold Flames
6
YMS Gunners
1
EWPAL Dynamo White
3
YMS Vipers
2
8:15-9pm
Hamilton Terminators
2
NJ Surf Mercer Blue
5
Jackson Scorpions
3
EWPAL Dynamo Blue
0
Team America
5
EBSC Sharks
3
9-10pm
Bloomberg
2
Sanaf
3
Nottingham Tavern
6
Reds FC
4
Second Place Team
3
Team Japan
2
10-11pm
NJ Surf SC
11
Mercer Americans
8
GAK
3
WCFC
4
Machine FC
1
UFA FC
3
Saturday - 1/27/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Cyclones
1
Freehold Dash
2
GAK Black Mambas
4
WWPSA Black Girls
5
EBSC Wildcats
4
LNUSC Liberty
0
9:15-10am
GAK Torjaeger
2
Freehold Knights
3
EBSC Grizzlies
3
Hibernian Heat
1
NJ Surf Mercer 2016B
2
Team America
2
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
Mercer Cobras
1
EBSC Gators
0
Training Program
EBSC Aladdin
1
Old Bridge Fury
2
10:45-11:30am
Freehold Fireflies
0
FC Bucks Fury
7
Falls Rovers
4
Manalapan Braves White
1
VE Tempo
0
UFA Strikers
1
11:30-12:15pm
Hulmeville Lightning
0
FC Bucks Dash
0
Hamilton Strikers
0
Mooch Academy
1
Hulmeville Sharks
1
WWPSA Black 2015B
4
12:15-1pm
Bordentown Revolution
1
Hamilton Infernos
1
Team 8 vs. Team 9
Hamilton Cyclones
5
NJ Surf Mercer 2015B
2
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
YMS Larsson
5
Team 6 vs. Team 7
Rec League
LNUSC Turf Kings
1
Rec League
1:45-2:30pm
NJ Surf Mercer 2012B
4
Monroe Mavericks
5
Team 4 vs. Team 5
NJ Thunder 2012B
0
WWPSA Black 2012B
0
Rec League
2:30-3:15pm
NJ Hurricane 2009G
0
Patriot FC Red
2
Hulmeville United
3
Boca O'Hara Blue
7
EWPAL Jaguars
1
YMS Dalglish
1
3:15-4pm
Old Bridge Strikers
2
Patriot FC White
3
Hulmeville Xtreme Yellow
2
Boca O'Hara Yellow
7
Dragons of Mooch
2
NJ Surf Mercer 2010G
1
4-4:45pm
Freehold Elite Falcons
0
Mercer United Union
1
Hulmeville Xtreme Blue
6
Hamilton Warriors
1
EBSC Raptors
1
EBSC Thunder
0
4:45-5:30pm
Freehold Scorpions
2
Hamilton Wildcats 2010G
3
Bordentown Lightning 1
0
Old Bridge Cobras
1
Manalapan Braves 2010G
2
Freehold Jaguars
0
5:30-6:15pm
Jersey Shore Boca Cantera
0
MFA 2011G
0
Bordentown Lightning 2
2
Rebels 2
2
HEX FC Red
2
Old Bridge Elite
2
6:15-7pm
HEX FC White
4
MFA 2010G
0
RVSC Dragons Red
1
Howell United Heat
0
Rebels 1
2
YMS Steel White
1
7-7:45pm
EWPAL Thunder
0
Howell United Hawks
3
RVSC Dragons Navy
3
Falls Force
2
Bombers
1
YMS Steel Blue
2
Sunday - 1/28/24 - 2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Mayhem
0
NLSA 2014B
5
WWPSA Blue 2014B
1
UFA Storm
3
Monroe FC
2
Falls United
4
9:15-10am
Freehold Chaos
0
LNUSC Lionhearts
1
LNUSC Links
1
GAK Crimson Storm
1
Manalapan Braves Red Girls
2
Jackson Scorpions White
1
10-10:45am
Freehold Fury 2
3
Mercer United Thunder
3
GAK Scarlet Storm
0
NJ Surf Mercer Blue 2014B
2
Manalapan Braves Red Boys
5
EBSC Thunderbirds
2
10:45-11:30am
Freehold Fury 1
7
MFA Mercer Blue 2014G
2
EBSC Strikers
1
NJ Surf Mercer White 2014B
5
Freehold Mavericks
1
Hamilton Cobras
2
11:30-12:15pm
Freehold Vipers 1
1
MFA Mercer White 2013G
1
UFA Wolfpack
2
LNUSC Honey Badgers
8
Old Bridge Storm White
8
WWPSA Black 2014B
1
12:15-1pm
Freehold Vipers 2
4
MFA Mercer Blue 2012G
4
NB Blue Angels
0
PDA 2014B
2
Lacey Force
1
Monroe Mustangs
1
1-1:45pm
Freehold Elite Freedom 1
0
Freehold Glory 1
0
MFA Mercer Blue 2013G
8
Old Bridge Thunder
7
MFA Mercer White 2012G
3
Hibernian Hotshots
1
1:45-2:30pm
Freehold Elite Freedom 2
0
Freehold Glory 2
0
NJ Surf Mercer Blue 2011G
0
MFA - WWPSA Black 2012G
4
NJ Surf Mercer Blue 2012G
2
Brick Thunder
1
2:30-3:15pm
Freehold Lightning 1
0
Falls Lady Lions
4
NJ Surf Mercer White 2011G
1
Howell United Surf
1
Monroe United
1
EBSC Fire
3
3:15-4pm
Freehold Lightning 2
0
Hulmeville Hot Shots
2
CJFA
Reign
5
YMS Dynamite
2
Hamilton Wildcats 2014G
0
Freehold Guardians
0
4-4:45pm
Freehold Elite Thunder 1
6
Freehold Flash
1
CJFA
Red Stars
5
Northern Burlington Stars
0
Monroe Pride
1
Freehold Elite Wave
2
4:45-5:30pm
Freehold Elite Thunder 2
5
Freehold Avengers
1
LNUSC Wolves
4
Gotham FC
1
Manalapan 2013G
0
Gunners
2
5:30-6:15pm
Hulmeville Mavericks
5
Hulmeville Hurricanes
5
Mercer United Scorpions Black
1
EWPAL Waves
2
EBSC Rockets
0
Match Fit Academy
2
6:15-7pm
Freehold Elite Galaxy
1
Hamilton Predators
4
Mercer United Scorpions Grey
2
Manchester City FC
3
Stealth
1
Mooch Academy
0
7-7:45pm
Bordentown Panthers Black
0
RVSC Pixies Navy
0
GAK Iron Union 2012G
3
Millstone Tigers Black
4
UFA Blaze
0
Mercer Blitz
0
7:45-8:30pm
Bordentown Panthers White
1
RVSC Pixies Red
3
Just The Boys 2010B
1
Millstone Tigers Red
5
Hamilton Wildcats 2011G
0
Hamilton Dragons
1
January 16, 2024 - January 21, 2024 - Week 3
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 1/16/24 - 2011 Boys & 8:15pm High School Game on Field 2
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Elite Fusion 2
3
NB Hooligans
5
Mavericks
5
Jackson Lions Red
2
Fighters
1
Millstone United Cheetahs
0
6:45-7:30pm
Freehold Elite Fusion 1
4
X-Men
4
Hamilton Cosmos
7
LNUSC Dragons 1
0
YMS Union
3
Monroe Legends Purple
0
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White
3
NJ Surf Mercer Blue
1
Freehold Riptide Icicles
0
WWPSA Black
0
Team America
4
LNUSC Dragons 2
7
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue
7
New Egypt
1
Freehold Riptide Snowballs
5
NJ Surf Mercer White
0
Robbinsville Bulldogs
8
LNUSC Rangers
2
Wednesday - 1/17/24 - Men's Open League Week 7
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:45-9:45pm
GAK Barcelona
7
FC Flock
4
Galaxy
3
Young Guns
8
9:45-10:45pm
Bordentown
6
Bloomberg
1
Woosamonsa
3
Trenton Devils
8
Thursday - 1/18/24 - 2006-2009 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Steinert Black
4
Jackson Titans White
2
Steinert Grey
4
Robbinsville Bulldogs
0
YMS Fury
9
YMS Galaxy
3
7-8pm
Steinert Green
3
Jackson Titans Red
1
LNUSC Galaxy
4
UFA Union
2
Manalapan Vipers 2
2
UFA Hurricanes
1
8-9pm
Manalapan Vipers 1
8
Mercer United Storm 1
4
Allentown 2 - 2008-09
1
NLSA
5
Old Bridge United
0
La Celeste FC
3
9-10pm
Jackson Inferno Red
1
Mercer United Storm 2
2
Allentown 1 - 2006-07
6
MUSC Falcons
0
Trenton
5
Freehold Salmon
2
Friday - 1/19/24 - 2013 Boys & Men’s Over 30 League Week 6
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
PDA McKennie
1
NLSA
2
Hamilton Terminators
7
Monroe Edge
3
Team America
0
Jackson Scorpions
1
6:45-7:30pm
Freehold Flames
2
NJ Surf Mercer White
2
EWPAL Dynamo White
4
Hamilton Renegades
4
Mercer United Guardians
2
Monroe Edge Gold
0
7:30-8:15pm
EWPAL Dynamo Blue
4
NJ Surf Mercer Blue
2
Mercer United Dynamo
2
EBSC Sharks
0
LNUSC/Freehold
3
YMS Vipers
7
8:15-9pm
Monroe Edge Purple
2
YMS Cobras
6
Mooch Academy
0
WWPSA Green/White
6
WWPSA Black
2
YMS Gunners
7
9-10pm
GAK
0
Machine FC
1
Reds FC
2
NJ Surf SC
7
Nottingham Tavern
8
WCFC
2
10-11pm
Team Japan
3
Mercer Americans
3
Bloomberg
2
UFA FC
6
Sanaf
3
Second Place Team
8
Saturday - 1/20/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Hamilton Strikers
3
Hamilton Infernos
6
EBSC Aladdin
0
UFA Strikers
0
WWPSA Black 2015B
0
Mooch Academy
3
9:15-10am
Freehold Knights
0
Freehold Dash
0
EBSC Grizzlies
1
GAK Torjaeger
2
LNUSC Liberty
1
NJ Surf Mercer 2015B
6
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
FC Bucks Fury
1
EBSC Gators
2
Training Program
Manalapan Braves White
2
Freehold Cyclones
1
10:45-11:30am
Mercer Cobras
0
Old Bridge Fury
0
Hamilton Cyclones
0
Falls Rovers
0
FC Bucks Dash
6
Hibernian Heat
3
11:30-12:15pm
Hulmeville Lightning
2
Freehold Fireflies
3
WWPSA Black 2015G
0
Team America
3
VE Tempo
0
GAK Black Mambas
3
12:15-1pm
Bordentown Revolution
2
Hulmeville Sharks
1
Team 8 vs. Team 9
NJ Surf Mercer 2016B
5
EBSC Wildcats
3
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
EBSC Raptors
4
Team 6 vs. Team 7
Rec League
Hamilton Warriors
1
Rec League
1:45-2:30pm
Dragons of Mooch
0
NJ Surf Mercer 2012B
1
Team 4 vs. Team 5
Patriot FC Red
7
LNUSC Turf Kings
1
Rec League
2:30-3:15pm
WWPSA Black 2012B
1
NJ Thunder
4
YMS Larsson
2
Patriot FC White
2
Monroe Mavericks
0
EWPAL Jaguars
1
3:15-4pm
Freehold Elite Falcons
0
NJ Hurricane
2
Manalapan Braves
2
Hulmeville United
2
Old Bridge Strikers
2
Old Bridge Elite
3
4-4:45pm
Freehold Scorpions
1
YMS Dalglish
5
Mercer United Union
5
Old Bridge Cobras
0
4:45-5:30pm
HEX FC Red
3
MFA 2011G
7
EBSC Thunder
2
Hulmeville Xtreme Yellow
3
Freehold Jaguars
0
EWPAL Thunder
1
5:30-6:15pm
HEX FC White
2
MFA 2010G
0
Bordentown Lightning 1
1
Hulmeville Xtreme Blue
4
Jersey Shore Boca Cantera
3
YMS Steel Blue
0
6:15-7pm
RVSC Dragons Navy
4
Hamilton Wildcats 2010G
0
Bordentown Lightning 2
3
Howell United Heat
3
Rebels 1
7
YMS Steel White
0
7-7:45pm
RVSC Dragons Red
1
Bombers
2
Howell United Hawks
0
Rebels 2
2
Falls Force
1
New Jersey Surf Mercer 2010G
2
S
unday - 1/21/24 -
2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Jackson Scorpions White
4
EBSC Thunderbirds
4
NLSA 2014B
6
WWPSA Blue 2014B
0
Monroe Mustangs
1
WWPSA Black 2014B
0
9:15-10am
GAK Crimson Storm
3
NJ Surf Mercer Blue 2014B
4
UFA Storm
6
Manalapan Braves Red Girls
0
PDA 2014B
0
NB Blue Angels
0
10-10:45am
Manalapan 2013G
1
Freehold Chaos
0
GAK Scarlet Storm
0
EWPAL Waves
1
Hulmeville Hot Shots
7
Hamilton Wildcats 2014G
1
10:45-11:30am
Freehold Fury 1
3
NJ Surf Mercer White 2014B
7
MFA Mercer Blue 2014G
8
Manalapan Braves Red Boys
2
UFA Wolfpack
- 1st Game
0
Freehold Mayhem
1
11:30-12:15pm
Freehold Fury 2
4
EBSC Strikers
6
MFA Mercer White 2013G
4
Hamilton Cobras
0
UFA Wolfpack
- 2nd Game
3
LNUSC Wolves
2
12:15-1pm
Freehold Vipers
5
Falls Lady Lions
3
MFA Mercer Blue 2013G
4
Mercer United Thunder
4
Lacey Force
2
Freehold Avengers
1
1-1:45pm
Freehold Elite Freedom 1
4
Falls United
3
GAK Iron Union
3
Hulmeville Hurricanes
2
LNUSC Links
4
NJ Surf Mercer Blue 2012G
1
1:45-2:30pm
Freehold Elite Freedom 2
1
Freehold Glory 1
1
Freehold Mavericks
4
MFA Mercer Blue 2012G
6
MFA-WWPSA Black 2012G
1
LNUSC Lionhearts
1
2:30-3:15pm
Freehold Lightning 1
4
Freehold Glory 2
2
MFA Mercer White 2012G
0
Northern Burlington Stars
1
EBSC Rockets
0
Mercer Blitz
1
3:15-4pm
Freehold Lightning 2
0
LNUSC Honey Badgers
3
EBSC Fire
3
NJ Surf Mercer Blue 2011G
2
Monroe FC
1
UFA Blaze
1
4-4:45pm
Freehold Elite Thunder 1
7
Freehold Flash
0
NJ Surf Mercer
White
2011G
0
Howell United Surf
1
Hibernian Hotshots
1
Brick Thunder
5
4:45-5:30pm
Freehold Elite Thunder 2
2
Hamilton Wildcats 2011G
0
Gunners
0
Old Bridge Thunder
0
Gotham FC
2
Monroe Pride
7
5:30-6:15pm
Freehold Guardians
0
CJFA Red Stars
0
RVSC Pixies Navy
2
Old Bridge Storm White
5
Hulmeville Mavericks
1
YMS Dynamite
3
6:15-7pm
Bordentown Panthers White
2
CJFA Reign
2
RVSC Pixies Red
3
Stealth
0
Freehold Elite Wave
2
Monroe United
0
7-7:45pm
Bordentown Panthers Black
3
Mercer United Scorpions Black
0
Millstone Tigers Black
3
Mooch Academy
1
Hamilton Dragons
3
Just The Boys
6
7:45-8:30pm
Manchester City FC
2
Mercer United Scorpions Grey
2
Millstone Tigers Red
2
Match Fit Academy
1
Freehold Elite Galaxy
5
Hamilton Predators
0
January 9, 2024 - January 14, 2024 - Week 2
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 1/9/24 - 2011 Boys & 8:15pm High School Game on Field 2 - GAMES CANCELED!
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Elite Fusion 2
NB Hooligans
Mavericks
Jackson Lions Red
Fighters
Millstone United Cheetahs
6:45-7:30pm
Freehold Elite Fusion 1
X-Men
Hamilton Cosmos
LNUSC Dragons 1
YMS Union
Monroe Legends Purple
7:30-8:15pm
PDA Mbappe White
NJ Surf Mercer Blue
Freehold Riptide Icicles
WWPSA Black
Team America
LNUSC Dragons 2
8:15-9pm
PDA Mbappe Blue
New Egypt
Freehold Riptide Snowballs
NJ Surf Mercer White
Robbinsville Bulldogs
LNUSC Rangers
Wednesday - 1/10/24 - Men's Open League Week 6
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:45-9:45pm
Young Guns
5
FC Flock
4
Bordentown
6
Woosamonsa
6
9:45-10:45pm
Trenton Devils
2
Galaxy
4
GAK Barcelona
3
Bloomberg
3
Thursday - 1/11/24 - 2006-2009 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Steinert Green
2
Steinert Grey
1
MUFC Falcons
6
Jackson Titans White
1
La Celeste FC
3
UFA Hurricanes
0
7-8pm
Freehold Salmon
3
Manalapan Vipers 1
0
LNUSC Galaxy
1
Jackson Titans Red
8
Mercer United Storm 1
7
Jackson Inferno Red
6
8-9pm
Allentown 2
7
Manalapan Vipers 2
0
Old Bridge United
2
YMS Galaxy
2
Mercer United Storm 2
7
NLSA
1
9-10pm
Allentown 1
2
Steinert Black
7
Jackson Warriors
1
Trenton
5
UFA Union
2
YMS Fury
6
Friday - 1/12/24 - 2013 Boys & Men’s Over 30 League Week 5
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
PDA McKennie
7
NLSA
7
YMS Vipers
8
WWPSA Black
0
EWPAL Dynamo Blue
2
WWPSA Green/White
1
6:45-7:30pm
NJ Surf Mercer Blue
7
Mercer United Dynamo
1
EWPAL Dynamo White
1
Freehold Flames
1
Monroe Edge
6
EBSC Sharks
3
7:30-8:15pm
NJ Surf Mercer White
3
Hamilton Renegades
6
Mercer United Guardians
2
Jackson Scorpions
3
Monroe Edge Gold
0
Hamilton Terminators
2
8:15-9pm
LNUSC Freedom
2
Team America
7
Monroe Edge Purple
3
YMS Gunners
1
YMS Cobras
0
Mooch Academy
5
9-10pm
GAK
4
Machine FC
5
Team Japan
6
Second Place Team
9
UFA FC
5
Sanaf
8
10-11pm
Bloomberg
2
Nottingham Tavern
2
Mercer Americans
2
NJ Surf SC
9
Reds FC
4
WCFC
3
Saturday - 1/13/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Dash
1
Hamilton Cyclones
3
Mooch Academy
0
GAK Black Mambas
0
NJ Surf Mercer 2016B
1
NJ Surf Mercer 2015B
7
9:15-10am
Mercer United Cobras
1
FC Bucks Dash-1st Game
7
EBSC Aladdin
1
Hamilton Infernos
7
Freehold Cyclones
0
WWPSA Black 2015B
2
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
NA
FC Bucks Dash-2nd Game
7
Fall Rovers
2
Training Program
Freehold Fireflies
0
Hamilton Strikers
2
10:45-11:30am
Freehold Knights
3
FC Bucks Fury
2
Manalapan Braves White
0
Hibernian Heat
0
EBSC Gators
3
Old Bridge Fury
1
11:30-12:15pm
Team America
3
EBSC Grizzlies
2
EBSC Wildcats
1
UFA Strikers
2
Hulmeville Lightning
0
LNUSC Liberty
4
12:15-1pm
Bordentown Revolution
0
Hulmeville Sharks
1
Team 8 vs. Team 9
NA
GAK Torjaeger
2
WWPSA Black 2015G
2
Rec League
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
NA
Patriot FC Red
0
Team 6 vs. Team 7
NA
Rec League
YMS Dalglish
4
Rec League
1:45-2:30pm
Old Bridge Cobras
2
Patriot FC White
0
Team 4 vs. Team 5
NA
Dragons of Mooch
2
NJ Surf Mercer 2012B
7
Rec League
2:30-3:15pm
NJ Thunder
1
WWPSA Black 2012B
1
EBSC Raptors
0
YMS Larsson
6
Hamilton Warriors
3
EWPAL Jaguars
1
3:15-4pm
NJ Hurricane
2
Falls Force
0
Old Bridge Strikers
3
Freehold Jaguars
0
Manalapan Braves 2010G
1
EBSC Thunder
0
4-4:45pm
Boca O'Hara Yellow
7
Bordentown Lightning 1
1
Rebels 1
1
Howell United Heat
0
Hulmeville Extreme Yellow
3
Hex FC Red
4
4:45-5:30pm
Boca O'Hara Blue
6
Bordentown Lightning 2
0
Rebels 2
4
RVSC Dragons Navy
1
Hulmeville Extreme Blue
3
Hex FC White
3
5:30-6:15pm
RVSC Dragons Red
2
Freehold Elite Falcons
3
Mercer United Union
3
Jersey Shore Boca Cantera
3
LNUSC Turf Kings
1
Hulmeville United
7
6:15-7pm
Freehold Scorpions
5
YMS Steel Blue
0
Match Fit 2011G
6
Monroe Mavericks
2
Hamilton Wildcats 2010
0
Howell United Hawks
0
7-7:45pm
NJ Surf 2010G
2
YMS Steel White
4
Match Fit 2010G
5
EWPAL Thunder
0
Old Bridge Elite
2
Bombers
0
S
unday - 1/14/24 -
2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Freehold Mavericks
4
NLSA 2014B
4
WWPSA Blue 2014B
1
EBSC Thunderbirds
0
Jackson Scorpions White
0
Mercer United Thunder-1st Game
2
9:15-10am
Hamilton Wildcats 2014G
3
UFA Storm
0
LNUSC Links
1
NB Blue Angels
0
Manalapan Braves Red Girls
1
Mercer United Thunder-2nd Game
2
10-10:45am
LNUSC Lionhearts
2
NJ Surf Mercer Blue 2014B
5
Hamilton Cobras
2
Monroe Mustangs
1
Manalapan Braves Red Boys
0
LNUSC Honey Badgers
7
10:45-11:30am
Freehold Fury 1
5
NJ Surf Mercer White 2014B
0
UFA Wolfpack
2
EBSC Strikers
0
Monroe FC
1
PDA 2014B
8
11:30-12:15pm
Freehold Fury 2
7
GAK Crimson Storm
1
MFA Mercer Blue 2014G
0
Falls United
2
Hulmeville Hot Shots
4
Freehold Chaos
1
12:15-1pm
Freehold Vipers
4
GAK Scarlet Storm
4
MFA Mercer White 2013G
6
WWPSA Black 2014B
2
Freehold Mayhem
2
Monroe Pride
1
1-1:45pm
Freehold Elite Freedom 1
2
Freehold Elite Wave
7
Falls Lady Lions
5
MFA WWPSA Black 2012G
4
Manalapan 2013G
0
UFA Blaze
1
1:45-2:30pm
Freehold Elite Freedom 2
2
Freehold Guardians
3
MFA Mercer Blue 2012G
3
Hulmeville Hurricanes
1
EWPAL Waves
1
Freehold Glory 1
0
2:30-3:15pm
Freehold Lightning 1
1
Freehold Glory 2
0
MFA Mercer Blue 2013G
0
RVSC Navy
0
MFA Mercer White 2012G
2
Old Bridge Storm White
4
3:15-4pm
Freehold Lightning 2
0
Freehold Avengers
2
NJ Surf Mercer Blue 2011G
1
RVSC Red
5
Hibernian Hotshots
2
Old Bridge Thunder
2
4-4:45pm
Freehold Elite Thunder 1
0
Freehold Flash
1
NJ Surf Mercer White 2011G
3
Gotham FC
1
Gunners
0
Northern Burlington Stars
1
4:45-5:30pm
Freehold Elite Thunder 2
3
NJ Surf Mercer Blue 2012G
4
YMS Dynamite
1
Brick Thunder
1
EBSC Rockets
1
Monroe United
3
5:30-6:15pm
EBSC Fire
6
Hamilton Wildcats 2011G
2
CJFA Reign
2
Howell United Surf
0
Lacey Force
2
Hulmeville Mavericks
2
6:15-7pm
Freehold Elite Galaxy
3
Mercer Scorpions Grey
1
CJFA Red Stars
7
Mooch Academy
1
Millstone Tigers Red
3
LNUSC Wolves
2
7-7:45pm
Just The Boys 2010B
2
Mercer Scorpions Black
2
Bordentown Panthers Black
0
Match Fit Academy 2010B
9
Millstone Tigers Black
1
Hamilton Dragons
2
7:45-8:30pm
GAK Iron Union
1
Manchester City FC
7
Bordentown Panthers White
1
Mercer Blitz
2
Stealth
0
Hamilton Predators
2
January 2, 2024 - January 7, 2024 - Week 1
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Tuesday - 1/2/24 - 2011 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
Freehold Riptide Icicles
4
Millstone United Cheetahs
2
NB Hooligans
0
Hamilton Cosmos
2
Monroe Legends Purple
1
Team America
7
6:45-7:30pm
Freehold Riptide Snowballs
0
LNUSC Dragons 1
0
WWPSA Black
2
Jackson Lions Red
6
NJ Surf Mercer Blue
3
LNUSC Rangers
0
7:30-8:15pm
Freehold Elite Fusion 2
4
LNUSC Dragons 2
1
Mavericks
0
PDA Mbappe White
1
NJ Surf Mercer White
8
X-Men
1
8:15-9pm
Freehold Elite Fusion 1
2
YMS Union
7
PDA Mbappe Blue
6
Fighters
0
Wednesday - 1/3/24 - Men's Open League Week 5
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:45-9:45pm
Trenton Devils
4
GAK Barcelona
4
Young Guns
4
Bloomberg
3
9:45-10:45pm
Bordentown FC
8
Galaxy
5
FC Flock
2
Woosamonsa
1
Thursday - 1/4/24 - 2006-2009 Boys
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-7pm
Jackson Inferno Red
1
Jackson Titans Red
1
MUFC Falcons
1
La Celeste FC
3
Mercer United Storm 1
8
Steinert Grey
2
7-8pm
Steinert Black
3
Jackson Titans White
1
UFA Hurricanes
1
NLSA 2008 Boys
5
Mercer United Storm 2
8
YMS Galaxy
2
8-9pm
Allentown 1
2
Manalapan Vipers 1
7
Jackson Warriors
5
Robbinsville Bulldogs
1
LNUSC Galaxy
0
Old Bridge United
8
9-10pm
Allentown 2
0
Manalapan Vipers 2
5
UFA Union
9
Trenton
7
Steinert Green
4
Freehold Salmon
2
Friday - 1/5/24 - 2013 Boys & Men’s Over 30 League Week 4
Time
Field 1
Field 2
Field 3
6-6:45pm
PDA McKennie
1
Monroe Edge
2
EBSC Sharks
4
NLSA
8
NJ Surf Mercer 2013 Blue
5
Freehold Flames
5
6:45-7:30pm
EWPAL Dynamo Blue
7
Monroe Edge Gold
2
Jackson Scorpions
4
Mercer United Dynamo
0
NJ Surf Mercer 2013 White
3
YMS Vipers
1
7:30-8:15pm
EWPAL Dynamo White
0
Hamilton Terminators
8
WWPSA Black
0
Mercer United Guardians
5
Monroe Edge Purple
1
YMS Gunners
7
8:15-9pm
Hamilton Renegades
1
LNUSC Freedom
5
WWPSA Green/White
0
Team America
3
Mooch Academy
0
YMS Cobras
2
9-10pm
NJ Surf FC
7
Bloomberg
2
Machine FC
0
WCFC
2
Mercer Americans
1
Sanaf
7
10-11pm
Reds FC
2
GAK
4
Nottingham Tavern
8
Second Place Team
3
Team Japan
3
UFA FC
1
Saturday - 1/6/24 - 2015-2016 B&G, 2012B, Rec League & 2009-2010G
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
Mercer United Cobras
5
Bordentown Revolution
0
EBSC Grizzlies
5
Mooch Academy
3
Freehold Knights
4
Hamilton Strikers
0
9:15-10am
GAK Torjaeger
2
EBSC Wildcats
2
EBSC Gators
0
Hamilton Cyclones
2
Freehold Dash
1
FC Bucks Dash
7
10-10:45am
Itti Bitti Toddler
NA
EBSC Aladdin
1
FC Bucks Fury
1
Training Program
NA
Hulmeville Lightning
5
Freehold Cyclones
3
10:45-11:30am
NJ Surf 2015B
5
Falls Rovers
0
Freehold Fireflies
0
Team America
1
Hamilton Infernos
7
Manalapan Braves White
1
11:30-12:15pm
Hulmeville United
3
UFA Strikers
1
Old Bridge Fury
2
Hamilton Warriors
1
WWPSA Black 2015B
1
Freehold Fireflies
0
12:15-1pm
Hibernian Heat
1
GAK Black Mambas
3
Team 8 vs. Team 9
NA
NJ Surf 2016B
0
Hulmeville Sharks
3
Rec League
NA
1-1:45pm
Teams 1, 2 & 3
NA
LNUSC Liberty
1
Team 6 vs. Team 7
NA
Rec League
NA
WWPSA Black 2015G
0
Rec League
NA
1:45-2:30pm
Boca O'Hara Blue
7
NJ Surf Mercer 2012B
2
Team 4 vs. Team 5
NA
EBSC Thunder
0
YMS Dalglish
3
Rec League
NA
2:30-3:15pm
Boca O'Hara Yellow
6
WWPSA Black
2012B
0
EBSC Raptors
6
RVSC Dragons Navy
1
YMS Larsson
4
Freehold Scorpions
2
3:15-4pm
Howell United Heat
2
Patriot FC Red
5
LNUSC Turf Kings
2
RVSC Dragons Red
5
Monroe Mavericks
0
Dragons of Mooch
0
4-4:45pm
EWPAL Jaguars
3
Patriot FC White
0
Howell United Hawks
3
Freehold Elite Falcons
4
Mercer United Union
7
Manalapan Braves 2010G
0
4:45-5:30pm
NJ Thunder
1
Old Bridge Strikers
7
Bordentown Lightning 1
3
Old Bridge Cobras
1
EWPAL Thunder
0
Bombers
0
5:30-6:15pm
Jersey Shore Boca Cantera
3
HEX FC Red
2
Bordentown Lightning 2
3
NJ Hurricane
1
Hulmeville Extreme Blue
0
Falls Force
2
6:15-7pm
MFA 2010G
1
HEX FC White
2
NJ Surf Mercer 2010G
0
YMS Steel Blue
1
Hulmeville Extreme Yellow
3
Rebels 1
7
7-7:45pm
MFA 2011G
5
Freehold Jaguars
1
Old Bridge Elite
1
YMS Steel White
1
Hamilton Wildcats 2010G
0
Rebels 2
8
S
unday - 1/7/24 -
2010 Boys, 2014 B&G, 2011 Girls, 2012 Girls & 2013 Girls
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:30-9:15am
NLSA 2014B
0
EBSC Thunderbirds
0
Freehold Mavericks
3
NJ Surf Mercer Blue 2014B
1
Freehold Chaos
1
GAK Crimson Storm
6
9:15-10am
LNUSC Links
0
Monroe FC
8
UFA Storm
1
NJ Surf Mercer White 2014B
6
Mercer United Thunder
1
GAK Scarlet Storm
1
10-10:45am
Hamilton Wildcats 2014G
1
Hulmeville Hot Shots
3
Falls United
0
Manalapan
Braves
Red Girls
1
LNUSC Lionhearts
0
Hamilton Cobras
3
10:45-11:30am
Freehold Fury 1
0
UFA Wolfpack
2
Jackson Scorpions White
0
LNUSC Honey Badgers
1
WWPSA Blue 2014B
0
Manalapan Braves Red Boys
3
11:30-12:15pm
Freehold Fury 2
2
Freehold Mayhem
0
WWPSA Black 2014B
2
PDA 2014B
4
NB Blue Angels
0
Jackson Scorpions White
1
12:15-1pm
Freehold Vipers
1
MFA Mercer Blue 2014G
4
Falls Lady Lions
3
EBSC Strikers
1
Monroe Mustangs
0
Gotham FC
3
1-1:45pm
Freehold Elite Freedom 1
1
MFA Mercer White 2013G
0
Freehold Elite Wave
0
MFA Mercer Blue 2012G
2
CJFA Reign
5
Old Bridge Storm White
7
1:45-2:30pm
Freehold Elite Freedom 2
2
MFA Mercer Blue 2013G
2
Freehold Guardians
6
NJ Surf Mercer Blue 2012G
1
CJFA Red Stars
1
Gunners
1
2:30-3:15pm
Freehold Lightning 1
0
Freehold Avengers
0
Manalapan 2013G
2
NJ Surf Mercer Blue 2011G
2
EWPAL Waves
1
Monroe Pride
1
3:15-4pm
Freehold Lightning 2
1
MFA Mercer White 2012G
1
Freehold Glory 1
2
NJ Surf Mercer White 2011G
4
Hulmeville Hurricanes
1
EBSC Rockets
0
4-4:45pm
Freehold Elite Thunder 1
2
Freehold Flash
2
Freehold Glory 2
0
Old Bridge Thunder
2
LNUSC Wolves
4
GAK Iron Union
6
4:45-5:30pm
Freehold Elite Thunder 2
3
Mooch Academy
2
Monroe United
0
YMS Dynamite 2011G
0
Stealth
4
NB Stars
1
5:30-6:15pm
Hamilton Dragons
0
Mercer United Black
5
Millstone Tigers Black
2
Manchester City FC
1
Bordentown Black
1
Freehold Elite Galaxy
1
6:15-7pm
Match Fit Academy
8
Mercer United Grey
1
Millstone Tigers Red
2
Hamilton Predators
2
Bordentown White
1
Just The Boys
5
7-7:45pm
Howell United Surf
0
RVSC Navy
0
Brick Thunder
1
Lacey Force
3
Hamilton Wildcats 2011G
1
EBSC Fire
0
7:45-8:30pm
Mercer Blitz
2
RVSC Red
0
Hulmeville Mavericks
7
MFA - WWPSA Black 2012G
2
UFA Blaze
1
Hibernian Hotshots
0
SCHEDULE 12/27/2023 - 12/29/2023
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Wednesday - 12/27/23 - Men’s Open Week 4
Time
Field 1
Field 2
8:15-9:15pm
Galaxy vs.
4
Bordentown vs.
1
Young Guns
3
GAK Barcelona
7
9:15-10:15pm
Bloomberg vs.
7
FC Flock vs.
0
Woosamonsa
3
Trenton Devils
3
Friday - 12/29/23 - Men’s Over 30 Week 4 - NO GAMES
Time
Field 1
Field 2
Field 3
7:45-8:45pm
8:45pm
SCHEDULE 12/20/2023 - 12/22/2023
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Wednesday - 12/20/23 - Men’s Open Week 3
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:15pm-9:15pm
GAK Barcelona
11
Bordentown vs.
5
vs. Galaxy
13
Trenton Devils
3
9:15pm-10:15pm
Bloomberg vs.
4
FC Flock vs.
3
Young Guns
5
Woosamonsa
10
Friday - 12/22/23 - Men’s Over 30 Week 3
Time
Field 1
Field 2
Field 3
7:45pm-8:45pm
Nottingham Tavern
2
Machine FC
1
Second Place Team
1
vs. Sanaf
2
Team Japan
7
vs. WCFC
2
8:45pm-9:45pm
NJ Surf
8
UFA FC vs.
3
GAK vs.
2
vs. Reds FC
3
Bloomberg
7
Mercer Americans
5
SCHEDULE 12/13/2023 - 12/15/2023
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Wednesday - 12/13/23 - Men’s Open Week 2
Time
Field 1
Field 2
8:15-9:15pm
Young Guns vs.
2
Woosamansa vs.
1
GAK Barcelona
8
Trenton Devils
7
9:15-10:15pm
Galaxy vs.
5
Bloomberg vs.
7
Bordentown FC
2
FC Flock
1
Friday - 12/15/23 - Men’s Over 30 Week 2
Time
Field 1
Field 2
Field 3
7:45-8:45pm
Mercer Americans
1
NJ Surf SC
7
Bloomberg vs.
6
vs. Reds FC
5
vs. Sanaf
1
Team Japan
3
8:45pm
GAK vs.
2
Nottingham Tavern vs.
3
Machine FC
0
WCFC
2
Second Place Team
8
UFA FC
6
SCHEDULE 12/06/2023 - 12/08/2023
*PLEASE
REFRESH BROWSER*
*USE LANDSCAPE MODE TO VIEW FULL SCHEDULE ON PHONE*
Wednesday - 12/06/23 - Men’s Open Week 1
Time
Field 1
Field 2
Field 3
8:15pm-9:15pm
FC Flock vs.
1
Galaxy vs.
5
GAK Barcelona
8
Trenton Devils
1
9:15pm-10:15pm
Bloomberg vs.
2
Woosamonsa vs.
3
Bordentown FC
6
Young Guns
4
Friday - 12/08/23 - Men’s Over 30 Week 1
Time
Field 1
Field 2
Field 3
7:45pm-8:45pm
Bloomberg vs.
3
NJ Surf vs.
8
Reds FC vs.
4
GAK
4
Nottingham Tavern
1
Sanaf
2
8:45pm-9:45pm
Machine FC vs.
0
Second Place Team vs.
10
UFA FC vs.
0
Mercer Americans
7
Team Japan
3
WCFC
4
Contact
Bob Smith Soccer Academy
New Jersey
Phone:
609-468-7208
Email:
[email protected]
Copyright © 2024 Bob Smith Soccer Academy
|
Privacy Statement
|
Terms Of Use
|
License Agreement
|
Children's Privacy Policy
Log In
Our terms now include the
License Agreement
. By continuing to use our Services you agree to all terms.